Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel CO2 Lazer uygulanan bölgeye aşırı bir reaksiyon oluşturmadan mevcut deformiteleri azaltan ya da ortadan kaldıran yeni nesil bir lazerdir. Yüz ve boyun kırışıklıklarında, yara, kesik, yanık, sivilce izlerinde, cilt gençleştirmede ve çatlak tedavilerinde pek çok teknik kullanılmakta olup son yıllarda fraksiyonel lazer tedavisi ön plana çıkmaktadır.

Fraksiyonel Lazer ile derinin ısısı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır. Fraksiyonel Lazer ile sorunlu deriye lazer ışın demetleri Aralıklarla süzülerek gönderilir. Fraksiyonel Lazer sonrasında deride kontrollü oluşturulan yaranın İyileşmesi, lazer uygulanan bölgenin çevresindeki hasar görmemiş hücrelerin çoğalması ile oluşur. Fraksiyonel Lazer uygulaması ile ciltte gençleşme, ciltte yenilenme, gözeneklerde sıkılaşma, ciltteki iz ve lekelerde azalma ve cilt kalitesinde artma olur.

Fraksiyonel Lazer Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • Rejüvenasyon (cilt yenileme, gençleştirme)
  • Akne (sivilce) ve akne izleri
  • Keratoz (deri kalınlaşması, kabarıklık) tedavileri
  • Sellülit tedavisi
  • Sıkılaştırma
  • Stria (çatlak) tedavisi

Fraksiyonel Lazer Uygulamalarının Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fraksiyonel Lazer Uygulama sonrasında kızarıklığı ve ödemi azaltmak amacıyla soğuk kompres uygulanmalı, güneşten koruyucu, antibiyotikli ve nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Tedavi sonrasında 24 saat süresince makyajdan ve su ile temastan kaçınılmalıdır.

Fraksiyonel lazer uygulamasından önce lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında soğuk hava üflenir. Bu sayede acı oldukça az hissedilir.

Sorunlu cildin çeşidine göre en az 3-5 seansla ve 1 aylık aralıklarla uygulama yapılabilir.

Nİşlem sonrasında hafif kızarıklık, ödem ve ciltte hafif soyulma ortaya çıkabilir. Fakat bu tür durumlar geçicidir ve 3-7 gün içerisinde gerilemektedir.