Burun Revizyon Ameliyatı

Burun revizyon ameliyat, çeşitli sebeple önceden yapılan burun estetiği ameliyatı ile hedeflenen sonuçlara ulaşılamadığı durumlarda uygulanan burun estetiği ameliyatı türüdür. Burun revizyonu estetiği ile:

  • Başarısız burun ameliyatlarının sonuçları düzeltilmektedir.
  • Burun estetiği gereken vakalarda ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli yöntemlerden yararlanılmaktadır.
  • Daha önce yaptırdığı burun ameliyatının estetik açıdan sonuçlarından memnun kalmayan hastalar için umut kaynağı olmaktadır.

Revizyon burun estetiği nedir?

Revizyon burun estetiği, daha önce ameliyat edilmiş olan bir burnun hem şekil hem de fonksiyonunu tamir etmek için geliştirilmiş bir cerrahi işlemdir. Pek çok kişi birincil burun estetiğinin sonrasında burnundan zor nefes alabilmekte veya yeni burun biçiminin estetik açıdan görünümünden memnun olmayabilmektedir. Birçok hasta bu nedenlerden kaynaklı çok sayıda başarısız estetik operasyon geçirmiş olabilmektedir. Burun estetiği, bütün plastik cerrahi işlemlerinin en zor olanı olmasından, ikincil ameliyatlara büyük ihtiyaç duyulabilmektedir. Ayrıca, bu işlem primer rinoplastiden çok daha komplike bir işlem olma eğilimindedir ve bu da hastaların yeteri kadar nitelikli ve tecrübeli bir cerrah bulmalarını zorunlu kılmaktadır.