Fokuslu Ultrason HİFU

Ultrasonik ameliyatsız yüz-boyun-dekolte gençleştirme.

HİFU odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin alt tabakasının istenilen seviyesine diğer ameliyatsız teknik, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşmadığı 3-4,5 mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve kollajen üretiminin tetiklenmesine yarayan bir tedavi tekniğidir.

HİFU ile yeni üretilen 1,5 mm lik başlıklarla artık kırışıklık tedavisi yapmakta mümkün olmaktadır.

HİFU’nun kırışıklık tedavisi de diğer bütün lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık ve soyulma yapmamaktadır. HİFU uygulaması ile göz çevresi, dudak ve ağız çevresi ile boyun ve yanaklardaki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.

HIFU görüntüleme ultrasonuyla beraber kullanılan, deride hasar yapmadan 1,5-4,5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cildin alt bölümünü görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır ve kolajen üretimini sağlar. Kolajen üretiminin uyarılması ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan ameliyatsız yapılan yüz germe uygulamasıdır. Ultrason dalgaları ile daha çok kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu vasıtası ile daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Tek seansta 30-45 dakika süren bir işlemdir.