Popo Estetiği

Kalçalar kadın bedeninin belki de en çekici bölümüdür. Uzun bacakların üzerine yerleşmiş, yuvarlak, dik duran, yanlara doğru taşmayan diri bir popo bütün kadın ve erkeklerin hayallerini süsler. Belirgin bel çukuru, iki ufak gamze, ince bel ve gergin bir karın bu görüntüyü destekler. Bacak uzunluğu ve kalça genişliği kalıtsal olarak değerlendirilir ve değiştirilmesi mümkün değildir. Ancak var olanı koruyarak, bozulanı revizyon etme ve yumuşak dokuların biçimini değiştirerek daha orantılı ve estetik bir görünüm ortaya çıkarmak mümkün olabilir.

Popo Estetiği Nedir ?

Kalçalar, Basenler ve bele yönelik tüm işlemler kalça estetiği başlığı altında toplanabilir. Amaç popoyu biçimlendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazlalıkları almak, bele çukur görüntüsü sağlamak ve inceltmektir. Bu niyetle ilgili yerlere liposuction yapılıp yağ çıkarılırken, poponun üst tarafı yağ enjeksiyonları ile desteklenir. Yağın yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanmak mümkün. Bu sayede poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Çok kilo vermiş ve cildi bollaşmış hastalarda poponun üstünden kuşak tarzında deri çıkartılarak bütün kalça bölgesi yukarı asılabilir. Bu durumda, aynı meme dikleştirme ameliyatında olduğu gibi, hastanın kendi dokuları deri altında biçimlendirilerek popoya dik ve gergin bir biçim verilebilir. Kişisel tercihim, gevşemiş ve sarkmış kalçanın, mümkün olması halinde protez kullanılmaksızın bu teknikle biçimlendirilmesidir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Kalça estetiği, kalçasının biçiminden memnun olmayan bütün hastalara yapılabilir. Hastalar genellikle popolarının basık olduğundan, düşük olduğundan veya çok geniş olduğundan yakınırlar.